روش هایی برای رفع چین و چروک صورت

شنبه 08 ژوئن 2019
روش هایی برای رفع چین و چروک صورت

در مقاله قبل برای شما همراهان از روش های بهبود چین و چروک گفتیم که در اینجا و این مقاله به ذکر روش های دیگر و مقایسه آنها با یکدیگر می پردازیم ، ولی در ابتدا یک یاد آوری کوچک از روش هایی که قبلا به تفصیل توضیح دادیم خواهیم داشت.

در مقاله قبل از روش های دارویی برایتان شرح دادیم که شامل دو دسته کرم ، دسته اول کرم های نیازمند تجویز پزشک و نسخه و دسته دوم کرم های بدون نیاز به نسخه پزشک بودند، و در ادامه از روش ها و تکنیک های جراحی و سایر روش ها گفتیم که به شرح روش لیزر لایه بردار پرداختیم ، در ادامه با شرح سایر روش ها با شما همراه هستیم.

درمان های نیاز مند جراحی و تکنیک های دیگر:

لیزر فرکشنال بدون لایه برداری:

دیگر روش استفاده از لیزر برای بهبود چین و چروک استفاده از لیزر فرکشنال است که این روش بدون لایه برداری است ، این روش طول مدت درمان و بهبود را کاهش می دهد و همچنین ریسک های روش قبل را نیز کمتر می کند ، اما استفاده از این روش به افرادی توصیه میشود که پوستشان دارای چین و چروک های کمتر و کم عمق تری هستند چرا که نتایج حاصل از این روش به اندازه روش لایه برداری قابل توجه نیستند و نتایج ظریف تری از این روش حاصل می شود. همچینین باید این نکته را نیز یاد آور شد که استفاده از این روش تعداد جلسات درمانی بیشتری را نسبت به روش لایه برداری نیاز مند است.

در این بین دستگاه هایی نیز وجود دارند که به جای استفاده از نور و یا لیزر از امواج رادیویی برای درمان چین و چروک و رفع آن ها استفاده می کنند ، که استفاده از این روش نسبت به روش های استفاده از لیزر هم زمان بر تر است هم نتایج ضعیف تری را ایجاد میکند و به همین نسبت نیز عوارض کمتری در استفاده از امواج رادیویی وجود دارد.

لایه برداری شیمیایی:

در این روش پزشک شما با استفاده از اسیدی که بر پوست شما و محل هایی که باید اصلاح شوند اعمال می کند شروع به لایه برداری از پوست شما کرده و در اصل اسید با سوزاندن لایه بیرونی پوست باعث از بین رفتن کک و مک ها و چین و چروک های پوست می شود و با بهبودی پوست جوان تر و با طراوت تر جای بافت قدیمی و پیر پوست را می گیرد ، طول مدت درمان و تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد با توجه به عمق این چین و چروک ها متفاوت است و برای متوجه شدن تفاوت بین قبل و بعد از درمان شاید نیاز به چندین جلسه لایه برداری باشد ،  در این روش قرمزی ایجاد شده در طی جلسات این روش درمانی به چندین هفته زمان نیاز دارد تا بهبود یابد.

درمابریشن:

این روش که همچنین به روش درماپلنینگ نیز شناخته میشود نیز توسط پزشک و با برسی چرخشی انجام میگیرد که به وسیله آن پزشک لایه بیرونی سط پوست را ساییده و عمل لایه برداری را انجام می دهد، پلنینگ یا درمابریشن نیز لایه بیرونی سطح پوست را از بین می برد تا با رشد لایه جدید پوستی با طراوت و شاداب جای پوست پیر را بگیرد.
در این روش نیز تورم و قرمزی و التهاب ایجاد شده ممکن است هفته ها و یا چندین ماه برای بهبود پیدا کردن و مشخص شدن نتایج به طول بینجامد.

میکرو درمابریشن:

در این روش نیز همچون روش درمابریشن یک لایه نازک از پوست برداشته می شود و باید اشاره کرد که در این روش به تعداد جلسات درمانی بیشتری برای به نتیجه رسیدن نیاز است. در مقایسه با درمابریشن این روش قرمزی و التهاب کمتری را ایجاد می کند ولی نتایج کم اثر تر و موقتی را نیز در این روش شهاد خواهیم بود.

بوتولیوم توکسین تایپ ای یا همان بوتاکس:

این روش با تزریق این سم یعنی بوتاکس به زیر پوست فرد مورد درمان انجام می گیرد . تزریق دوز های پایین بوتاکس به ماهیچه ای خاص این سم باعث فلج شدن ماهیچه مورد نظر می شود ، که در این درمان وقتی ماهیچه های زیر پوست نتوانند منقبض شوند پوست آن ناحیه صاف تر و بدون چروک به نظر می رسد.

بوتاکس نتیجه مطلوبی را در خطوط بین ابرو و پیشانی و گوشه های چشم ایجاد میکند ، این نتایج حدودا سه تا چهار ماه طول میکشند و برای تجدید اثر باید تزریق مجدد انجام گیرد.