بهبود چین و چروک صورت

شنبه 08 ژوئن 2019
بهبود چین و چروک صورت

این بار میخواهیم در مورد چین و چروک برای شما خوانندگان عزیز مطالبی را بیان کنیم.
چندین راه برای اینکه چین و چروک های صورت کمتر شوند و یا حداقل کمتر دیده شوند وجود دارد ، دارو ها ، روش های جراحی و دیگر تکنیک ها و طب جایگزین.

داروها:

در مورد دارو های موثر بر رفع چین و چروک ها میتوان به رتینویید های موضعی اشاره کرد که از مشتقات ویتامین A (آ) به حساب می آیند است ، از این دسته از دارو ها میتوان به تریتینوئن اشاره کرد و یا همچنین از تازا رو تن نام برد ، که با استفاده از این دسته از دارو ها ممکن است پوست شما شاداب تر به نظر برسد ، چین و چروک ها کمتر شوند و زبری پوست شما کاهش یابد و در نتیجه شما جوان تر و زیبا تر به نظر برسید.

از آن جایی که رتینویید ها حساسیت پوست انسان را در برابر نور آفتاب کاهش می دهند و باعث می شوند که پوست انسان راحت تر دچار سوختگی با نور آفتاب شوند، توصیه می شوند که در هنگام استفاده از این دست دارو ها از کرم های ضد آفتاب با طیف وسیع پوشش استفاده شود که احتمال سوختگی پوست کاهش یابد، همچنین در طول روز و در معرض نور آفتاب باید از لباس هایی که پوشش بهتری را برای پوست شما در برابر نور خورشید ایجاد می کنند استفاده کنید.

رتینویید ها می توانند باعث خشکی ،  قرمزی ، خارش و احساس سوزش پوست شما شوند ، که اینها نیز از عوارض این دارو ها می باشند .

از دیگر راه حل های دارویی برای رفع مشکل چین و چروک میتوان کرم های ضد چین و چروک بدون نیاز به نسخه پزشک اشاره کرد، این کرم ها که همچون دیگر کرم های آرایشی و بهداشتی که به تجویز پزشک برای تهیه و استفاده از آنان نیازی نیست، را می توان تهیه و استعمال نمود ولی باید این را دانست که مواد تشکیل دهنده و تاثیر گذار این کرم ها در میزان اثر بخشی آنان تاثیر مستقیم دارد.

در هنگام تهیه به این مواد توجه کنید و از این مطلب آگاه باشید که کرم هایی که حاوی رتینول ، آنتی اکسیدان ها و بعضی از پپتید ها ممکن است در نتیجه مطلوب استفاده از این کرم ها که همان رفع چین و چروک است تا حدودی موثر باشند.

و ذکر این مطلب نیز الزامیست که با استفاده از کرم های بدون نیاز به نسخه اگر نتیجه ای مطلوب حاصل شود و چین و چروک های پوست شما کاهش یابد  ، قطعا این نتیجه کمتر و شاید با ماندگاری کمتر از نتیجه حاصل شده از کرم هایی که نیاز به تجویز پزشک دارند، باشد.

درمان های نیازمند جراحی و تکنیک های دیگر:

تکنیک های متفاوتی برای بازسازی پوست به وسیله تزریق، پرکننده ها و جراحی برای تبدیل پوستی با چین و چروک های زیاد به پوستی جوان تر و با چین و چروک کمتر در دسترس است . که هر کدام از این روش ها و تکنیک ها ممکن است نتایج و عوارض متفاوتی را برای شما به دنبال داشته باشند، برخی از مطالعات نشان میدهد که استفاده از چند روش و ترکیبی از این روش ها می تواند نتایج اثر بخش تری را به دنبال داشته باشد. چند روش شاخص را در ادامه برای شما شرح خواهیم داد:

لیزر، استفاده از منابع نوری و رادیو فرکانس ها:

استفاده از لیزر به منظور لایه برداری به این صورت است که با استفاده از پرتو لیزر لایه بیرونی پوست ( اپیدرم) را از بین می برند و با تحریک لایه زیرین پوست می شوند و همزمان با بهبود زخم ایجاد شده پوستی لطیف تر و با طراوت تر شکل خواهد گرفت.

این پروسه درمانی میتواند چندین ماه به طول بینجامد تا تماما پوست از لایه برداری با لیزر بهبود یابد و پوست شاداب تر و با طراوت تر جای پوست با چین و چروک را بگیرد، و همچنین از عوارض جانبی این درمان نیز میتوان به ایجاد زخم و همچنین تیره یا روشن شدن بخشی هایی از پوست فرد اشاره کرد .

تا به اینجای این مقاله سعی کردیم که از روش های بهبود چین و چروک های پوستی را برای شما شرح دهیم ، مقاله بعدی به ذکر روش های دیگر و همچنین مقایسه این روش ها با هم می پردازیم.