ایجاد چال گونه و جوانسازی پلک و ابروها

دوشنبه 15 اکتبر 2018

ایجاد چال گونه

داشتن صورت تراشیده با اعضای سازنده زیبا و متناسب با هم، که محدوده‌ی مشخص و بدون خطی دارند، جزء معیارهای زیبایی یک صورت جوان است.

جهت ایجاد چال گونه و در نتیجه داشتن یک گونه زاویه دار، انجام جراحی برداشتن چربی بوکال توصیه می‌شود. توده‌ی چربی بوکال بین عضلات صورت قرارگرفته است و سبب پری بخش میای و تحتانی گونه می شود.

نتیجه‌ی جراحی، وابسته به حجم و سایز توده‌ی چربی بوکال برداشته شده است و سبب ایجاد فرورفتگی در نواحی میانی و تحتانی گونه می شود.

این جراحی به آسانی و تحت بیهوشی سبک انجام می شود. پس از برش یک سانتی متری در مخاط بخش داخلی گونه از داخل دهان و خارج کردن چربی بوکال اقدام به یک بخیه قابل جذب در محل برش جراحی کرده و برای 42 ساعت پانسمان صورت انجام می شود.

تغییرات با برداشت میزان متوسط چربی بوکال خفیف تا متوسط بوده و جهت بیماران بسیار رضایت بخش است.

جوانسازی پلک و ابروها

از جمله درخواست‌های شایع مراجعه کنندگان به فوق تخصص جراحی پلاستیک، شکایت از افتادگی پلک‌ها و بازیابی چشم و ابروی زیبا است.

وجه مشخصه پلک و ابروی ایده‌آل، بسته به جنس نژاد و فرهنگ فرد متفاوت است.

ساکنین کشورهای مدیترانه، بیشتر متقاضی ابروهای بالا و قوس‌دار می باشند. در مردها، ابروها پایین‌تر و صاف‌تر از خانم هاست.

شکل ابروهای زیبا به مرور زمان تغییر کرده و درحال حاضر ابروهای زیبا و ایده‌آل در خانم‌ ها ویژگی‌ های زیر را دارد:

  •  بخش داخلی ابرو در روی لبه کاسه چشم محاذات گوشه داخلی چشم قرار گرفته و با شیب ملایمی به سمت تاج ابرو ادامه پیدا می‌کند.

  • تاج ابرو در حد فاصل یک سوم خارجی و دو سوم داخلی ابرو و در محاذات حد خارجی عنبیه قرار می‌گیرد.

  • دم ابرو بالاتر از بخش داخلی ابرو قرار می‌گیرد.

  • فاصله مژه تا ابروی ایده‌آل در خانم‌ ها از رابطه زیر پیروی می‌کند:

    • فاصله پشت چشم، معادل یک سوم تا یک دوم فاصله مژه تا ابروها است.

    • شکل و پری ابرو در مقایسه با ارتفاع ابروها یا فاصله ابرو تا مژه ها معیار مهمتری است.

افزایش سن چین و چروک در پیشانی و افتادگی ابروها به ویژه بخش خارجی ابروها رخ می‌دهد که سبب افزایش کاذب پوست پلک‌های فوقانی می‌شود . با تشدید این حالت به مرور زمان و محدود شدن دید، فرد با انقباض عضلات پیشانی سعی در اصلاح دید کرده و سبب تشدید چین و چروک‌های پیشاننی می‌شود.

از طرفی پلک‌های فوقانی، با افزایش سن، دچار شلی پوست و بیرون‌زدگی چربی اطراف چشم شده که خود را به‌صورت پف اطراف چشم هویدا می‌کند.

درنتیجه، در تصمیم‌گیری برای جوان کردن مجدد چشم و ابروها باید موقعیت ابرو، پلک‌های بالا و پایین، محل اتصال پلک به گونه و صورت را در نظر گرفت.